Imigranci/ sąsiedzi / my

Internetowa Telewizja Edukacyjna

 

Cel: Wsparcie dydaktyczne nauczycieli, atrakcyjne w formie zapoznanie się z kwestiami związanymi z cudzoziemcami, różnorodnością kulturową, religijną, problemami związanymi z integracją więcej>>>

 

Poznajemy Polskę

Animowany komiks dla dzieci cudzoziemskich:

Poznajemy Polskę

Cudzoziemcy w Polsce - informacje medialne

Polecamy wybór tekstów, jakie ukazują się w polskich mediach, związane z działaniem ośrodków dla uchodźców i przebywających w nich cudzoziemcami jak i cudzoziemcami próbującymi ułożyć sobie na nowo życie w polskim społeczeństwie. Problemy, nadzieje, wyzwania, lektura do refleksji dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniem wielokulturowości w Polsce. 

czytaj>>>>>

Patronat Medialny

Projekt Między nami sąsiadami - działania na rzecz integracji imigrantów jest objęty patornatem medialnym

 

Polska Agencja Prasowa

 

Donatorzy

Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa

 

 

Odpowiedzialność za publikowane treści spoczywa wyłącznie na autorach tekstów. Komisja Europejska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji

Strona główna Fundacji

Komiksy edukacyjne o imigrantach

Co słychać » Komiksy edukacyjne o imigrantach

W ramach realizacji projektu pt. Między nami sąsiadami Fundacja Obywatelska Perspektywa w roku 2013 wydała dwa komiksy poświęcone Gruzji i Ukrainie. Obecnie trwają prace nad komiksami poświęconymi Turcji i Wietnamowi. Planowany czas zakończenia prac to sierpień 2014 roku. Serdecznie zachęcamy do korzystania z tego bardzo praktycznego materiału dydaktycznego. 

 

Dla dzieci i młodzieży nie ma absolutnie znaczenia, czy ktoś jest uchodźcą czy imigrantem, jest obcy i to wystarczy, by go odrzucić. Dlatego, biorąc pod uwagę fakt, w ramach realizacji I części projektu opracowaliśmy 2 komiksy poświęcone Gruzji i Ukrainie, które pozwolą zmienić nieco sposób myślenia polskich uczniów względem "obcych".

 

Docelowo zaplanowane jest wydanie 4 komiksów dotyczących imigrantów z czterech różnych krajów: Ukrainy, Wietnamu, Gruzji i Turcji. Pełny komplet komiksów będzie dostępny od września 2014 roku.

 

Młody czytelnik znajdzie w każdym z komiksów informacje dotyczące kultury i tradycji danego kraju, przyczyn, dla których mieszkaniec tego kraju stał się imigrantem i zamieszkał w Polsce. Dowie się jak wygląda życie i codzienne problemuy imigranta w naszym kraju - z jakimi trudnościami się spotyka, jak próbuje budować swoje życie na obcej ziemi. Historie opowiedziane w komiksach dotyczą także wzajemnego zenikania się kultur i korzyści jakie moga odnieść z tego obie strony.

 

Podstawą do stworzenia serii czterech komiksów jest seria wywiadów przeprowadzonych z imigrantami, a szczególnie z dziećmi, będącymi beneficjentami naszego projektu, a także stała współpraca ze środowiskiem imigrantów mieszkających w Polsce. Losy prawdziwych bohaterów stały się inspiracją do napisania historii zawartych w komiksach. W lekkeiej formie zawiera się poruszająca prawdziwa, nie rzadko wstrząsająca historie ludzi, którzy zdecydowali się budować swoje nowe życie właśnie w Polsce.

 

Zapraszamy!!!

 

Komiksy są bezpłatne i można je zamawiać wysyłając e-mail pod adres: fundacja@obywatelska.org.pl

 

Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i Budżetu Państwa.

 

Odpowiedzialność za publikowane treści spoczywa wyłącznie na autorach tekstów. Komisja Europejska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.